top of page

Zastavte se u nás na parádní steak a burger

Máte ještě volno ve svém kalendáři o víkendu 20. a 21. srpna? Tak určitě dorazte k nám do Bistra Orlík na neopakovatelnou událost! Přijede k nám totiž grilovat Jan Žák, majitel biofarmy Rudimov. Připravovat samozřejmě budeme hovězí maso právě z jeho farmy. Všechny dobroty přichystáme na českém grilu Vulcanus. A na své si přijdou i vegetariáni! Začínáme ve 12 hodin.Těšit se můžete na vynikající české maso a sýry


Proč určitě nepropásnout tuto jedinečnou akci? Z grilu až na talíř vám budeme servírovat Rib eye steak z vyzrálého hovězího masa (zraje min. 3 týdny), domácí hovězí a jehněčí bio klobásy či hovězí burgery (taktéž z vyzrálého masa). Dáte si jako přílohu opečené brambory nebo salát z čerstvé české zeleniny z našeho okolí? Nebo rovnou oboje? Záleží jen a jen na vás!

Že vám maso nejede? Potom vám připravíme bio sýr Halloumi, který doplníme spoustou zeleniny!


Ekologická Farma Rudimov hospodaří na 240 hektarech a zaměřuje se na chov skotu Aberdeen Angus a ovcí Romney Marsh. Zvířata se pasou na loukách v krásné krajině. Krmena jsou tedy pouze a jen trávou a chována v souladu s jejich potřebami (tzv. welfare).


Zajimavost:


K pití bude více druhů domácích limonád, naturálních vín a pivo Bernard. Jako dezert můžeme kupříkladu nabídnout zmrzlinu Puro Gelato. A nejen ji – ve vitrínách máme vždy různé dobroty.


Nenechte si tento gurmánský zážitek ujít!


Zapište si grilovací událost do kalendáře a přijeďte k nám do Bistra Orlík 20. či 21. srpna! Začínáme ve dvanáct.


Přímo na Orlíku můžete také navštívit krásný zámek a park v anglickém stylu, ve kterém najdete i známou Schwarzenberskou hrobku. Po úbočí Orlické přehrady se vinou různé cesty a stezky přírodou s neskutečnými výhledy. Vyrazit můžete na plavbu lodí Orlík-Zvíkov. Oblíbená je také naučná stezka Orlík–Zvíkovské Podhradí či Sedláčkova stezka z Písku na Orlík. V těchto parných dnech se rozhodně nabízí zchlazení v Orlické nádrži (v okolí je mnoho míst).

Dorazíte autem nebo na motorce? Pak se v nedalekém okolí přímo nabízí navštívit například lokální pivovar, manufaktury, farmy či hrady – příkladem je třeba jen pár kilometrů vzdálený Zvíkov či zámek v Blatné s daňky. Dále určitě doporučujeme historická města Písek a Tábor nebo rozhledny.

bottom of page